2018 yılında da çocukları sevindirmeye devam!

Tarih: 26.10.2017--16:24:59 Okunma: 481
2018 yılında da çocukları sevindirmeye devam!

Sevgili Güzel İnsanlar,

 

Destek ve bağışlarınızla Van'a tahmini 130,km uzaklıkta bulunan Beşgöz Dağları'nın eteklerindeki Albucak Yuvalıçam ve Alyınkaynak köylerinde okuyan öğrencilerinin ayaklarına, yüreklerine sıcaklık olduk, umut olduk. 

 

Bu köylerin öğretmenleri, derneğimize başvurarak bot, mont ve kırtasiye malzemelerinin eksik olduğunu, çocukların metreyi aşan karda ya otomobil tekerleğinden yapılmış lastik ayakkabılarla yada terlikle okula geldiğini söyledi. Sıcaklığın yer yer -20 derecede olduğunu ve çocukların çok üşüdüğünü söyledi. 

 

Bizde bize gelen bu taleple siz değerli hayırseverlerimizin desteğiyle 2017 yılının birçok döneminde o okullarda okuyan 210 çocuğumuza umut olduk, onları lastik ayakkabılardan kurtardık. Hayatlarında ilk defa sıcacık bir çift bota sahip olan bu çocuklar inanılmaz sevindiler, mutlu oldular. Dernek yönetim kurulu olarak destek sunan herkese binlerce kez teşekkür ederim.

BU faaliyetlerimiz ile ilgili videoları burdaki linkten izleyebilirsiniz... http://www.youtube.com/watch?v=IFTYofvn5V0

SAYGILARIMIZLA

 

Copyrigth © 2015

Her Çocuk Bir Umuttur Derneği

vanhaber-van haber

Şerefiye Mahallesi Nacibey Sok. Barış Apt altı. No:3 Merkez / VAN info@hercocukbirumuttur.org.tr | hercocukbirumutturdernegi@gmail.com