Çocuklara mutluluk hediye ettik!

Tarih: 26.10.2017--17:15:29 Okunma: 469
Çocuklara mutluluk hediye ettik!

Sevgili Güzel İnsanlar

 

Desteğinizle Hakkarinin Şemdinli ilçesi mezralarında okuyan yüzlerce öğrenci ile başka bir köyde yaşayan 80 çocuğa bot mont ve çorap hediye ettik. Köy haritada da görüleceği gibi ülkemizin en sınır köyüydü. Kuzey Irak'a sadece 2 km ötedeydi. Aktütün taburunun hemen dibindeki köydü. Köy Van'a 6 saat uzaklıkta bir köydü. Çok da yoksul bir köydü. Yollarında 4 metre kar vardı. Yolun birçok yerine çığ düşmüştü. 

 

Zorluklara rağmen o köye gidip yüzlerce çocuğumuzu sevindirdik. Ayağı çıplak olanlara hem çorap hem bot hediye ettik. Her çocuğumuza bayrak verdik. ve bu yardımları sizlere Atatürk'ü, Cumhuriyeti  ve bu Ülkeyi seven insanların gönderdiğini söyledik. Çocuklar o kadar sevinçli ve mutluydular ki sevinçlerini o an görmenizi isterdik. 

 

Ergenlik çağına gelmiş orta son ve lisede okuyan kız çocukları bile lastik ayakkabılıydılar. O kızları öyle görünce içimiz parçalandı. Sağolsun bir bağışçımız 5 çocuğumuzun aylık eğitim giderlerini üstlendi. ve onlara her ay düzenli burs verecek. Şunu söylemem gerekirse biz sadece çocuklara bot, çorap vermedik, onlara Cumhuriyetimizin sevgisini götürdük. Atatürk'ü anlattık, hiç tanımadıkları halde batıda yaşayan ablaları abileri, olduğunu ve onların siz minik çocukları çok sevdiğini söyledik…

 

Ben sevinçlerinin fotoğraflarını ekte size gönderiyorum. Umarım desteğinizle yapmış olduğumuz faaliyeti beğenirsiniz. Ayrıca hala eksiklerimizin olduğunu bilmenizi isterim. 

 

NOT: Fotoğraflar ektedir.

 

Copyrigth © 2015

Her Çocuk Bir Umuttur Derneği

vanhaber-van haber

Şerefiye Mahallesi Nacibey Sok. Barış Apt altı. No:3 Merkez / VAN info@hercocukbirumuttur.org.tr | hercocukbirumutturdernegi@gmail.com