atatürk

Çocuklar üşümesin istedik!

Çocuklar üşümesin istedik!

Sevgili Güzel İnsanlar,

Van'ın sınır bir köy okulunun müdürü Raif bey, derneğimiz ile iletişime geçip köylerinin ilçe merkezine çok uzakta olduğunu, 103 öğrencilerinin bu okulda okuduğunu ve hepsinin durumlarının kötü olduğunu köyün dağlık bir köy olması münasebetiyle hayvancılığın olmadığını ve dolayısıyla insanların geçimlerini zor bir şekilde sağladığını söyledi. 

Sınıra yakın bir köyde özellikle kız çocukları çıplak ayakla, yamalı ve kirli elbiseler ile okullarına gidiyorlardı. Siz değerli birkaç bağışçımızın sayesinde o çocuklarımızın tümüne bot, birkaçına mont ve hemen hepsine sabun ve çeşitli kıyafetler götürdük. Türk bayrakları ile bizleri karşılayan çocuklar gördüklerinde çok mutlu oldular.

Bu okulda malzeme dağıtırken paketli halde olan sabun için öğrencinin birinin 'öğretmenim bu yiyiliyor mu' demesi ağlattı bizi. 

Kız çocuklarının hediyelerine kavuşunca gözlerindeki mutluluğu, yaşadıkları sevinci bizleri derinden etkiledi. Özellikle bu gibi kırsal köylerde yaşayan çocuklarımızın okula devam etmesinde, kız çocuklarının eğitime katılımını, gelişimini, ortaöğretime devam etmeleri gerektiğini, özellikle belirttik ve okul malzemelerine erişimde sıkıntı yaşarlarsa bizlerle iletişim kurmalarını istedik.  

Bu ve bunun gibi özellikle kırsal köylerde yaşayan üzerlerinde doğru dürüst kıyafet olmayan çocuklara katkımız sürekli olacaktır(Bu okula dair diğer fotoğrafların devamı için fotogaleri menüsünden bakabilirsiniz.)

 

Her Çocuk Bir Umuttur Vakfı Kurumsal Web Sitesi - bağış
Her Çocuk Bir Umuttur Vakfı Kurumsal Web SitesiHer Çocuk Bir Umuttur Vakfı Kurumsal Web Sitesi - destekcilerimiz
Destekcilerimiz
Her Çocuk Bir Umuttur Vakfı Kurumsal Web Sitesi - bağış
SOSYAL MEDYA
Hafiziye mah Eski cezaevi caddesi Baytar apartmanı kat 3 no 6 İpekyolu Van
0532 595 02 65 - 0432 502 74 30 hercocukbirumuttur@gmail.com hercocukbirumutturvakfi@gmail.com
dv
dv
dv
dv
dv
dv
Copyright © 2018 | Her Çocuk Bir Umuttur Derneği