atatürk

Hayırsever desteği ile okul yaptık.

Hayırsever desteği ile okul yaptık.

Sevgili Güzel İnsanlar,

Her Çocuk Bir Umuttur derneği olarak yaklaşık dört yıldır yardımlar götürdüğümüz Van'ın ücra bir köyünde okul yoktu, çocuklar bırakın okuma-yazmayı doğru dürüst Türkçe bile konuşamıyorlardı. Bu durum gerçekten içimizi acıtıyordu, milli eğitim müdürlüğüne defalarca müracaat ettik, onlar da bize köylülerin okul için yol vermediklerini dolayısıyla da yapmadıklarını söylediler. Bizde bu duruma çaresiz kalamadık. İstanbul'da yaşayan bir bağışçımıza okul olmadığını anlatınca bize, ben yaparım dedi. Ve öyle de oldu, ilk önce Van'a gelip okulun bulunduğu ilçenin kaymakamı ve ilçe milli eğitim müdürlüğü ile görüştürdük, onlar okulu yapmamızda bir sakınca olmadığını söyleyince okulun yapımına başladık.

 

Bu okulu Her Çocuk Bir Umuttur derneği başkanı Sn Veysel Özaraz ile genel sekreter Sn Burhan Bedir yaptı. Okulun temelinden, çatısına, dış cephesindeki resimlerden tutun da, musluklarına kadar herşeyi ile dernek başkanımız ilgilendi ve tamı tamına 45 günde okul yapımını bitirdik, Tek derslikli ve tek lojmanlı olan bu okul 2018-2019 eğitim öğretime hazır hale geldi.

 

Okulun yapımı gerçekten çok zordu. Malzemeleri biz, ilkel teleferikle (kum, çimento, kalekim vs) okulun yapıldığı alana getirdik, geri kalan (seramik, keresteler vs) kızaklarla okulun yapıldığı alana taşındı. Beden gücünün çok yüksek olduğu bu okul kazasız belasız bitti.

 

Artık o köydeki çocuklar çok mutlular. Bir okulları olduğu için çok sevindiler ve okul yapımında, malzeme taşımında küçükte olsa bize katkı sundular... Okulları olmayan diğer köylere de inşallah destekçi bulup yapabiliriz... Okulun yapımı ile ilgili videonun linki budur. https://www.youtube.com/watch?v=WJAvem275ok

 

Maddi manevi destek veren herkese sonsuz teşekkürler. 

Her Çocuk Bir Umuttur Derneği Yön Krl Bşk.

Veysel Özaraz

Her Çocuk Bir Umuttur Derneği Kurumsal Web Sitesi - bağış
Her Çocuk Bir Umuttur Derneği Kurumsal Web SitesiHer Çocuk Bir Umuttur Derneği Kurumsal Web Sitesi - destekcilerimiz
Destekcilerimiz
Her Çocuk Bir Umuttur Derneği Kurumsal Web Sitesi - bağış
SOSYAL MEDYA
Hafiziye mah Eski cezaevi caddesi Baytar apartmanı kat 3 no 4 İpekyolu Van
0532 595 02 65 - 0432 502 74 30 info@hercocukbirumuttur.org.tr hercocukbirumutturdernegi@gmail.com
dv
dv
dv
dv
dv
dv
Copyright © 2018 | Her Çocuk Bir Umuttur Derneği